Закарпаття з початку повномасштабної війни активно співпрацює з Австрією

Ексклюзив Закарпаття з початку повномасштабної війни активно розвиває співпрацю з Австрією: завдяки угодам з федеральними землями є гуманітарна підтримка партнерів, співпраця реабілітологів та обмін досвідом у виноробстві та вівчарстві.

Про це в коментарі кореспондентці Укрінформу розповіла начальниця Управління євроінтегральної співпраці Закарпатської ОВА Галина Лобода.

"З початком повномасштабної війни активно розвиваємо українсько-австрійські відносини, зокрема Закарпаття налагодило співпрацю з регіонами Австрії. Сприяє в цьому наш посол в Австрії Василь Химинець. Наразі маємо укладені дві угоди з федеральними землями Бурґенланд та Тіроль", — розповіла вона.

Зі слів Лободи, угода про співпрацю з Бурґенландом була підписана до повномасштабної війни, у 2022 році її реабілітували.

В результаті партнери з Бурґенланду надали багато гуманітарної допомоги, зокрема це пожежні автомобілі та карети швидкої допомоги. Їх відправляють із Закарпаття на фронт та у прифронтові міста.

Також дуже активно розвивається співпраця закарпатців з австрійцями у сфері виноробства.

"Нещодавно також ми підписали нову двосторонню угоду із федеральною землею Тіроль в Австрії. Тут напрямок, за яким розвивається співпраця, – це вівчарство. Нам партнери передали понад 100 голів овець тірольської породи, аби в подальшому розвивати цю породу в нашому регіоні. Закарпаття та Тіроль має подібну географію, тому цю породу тут добре розвивати", — додала Лобода.

Ключовий напрямок в співпраці з австрійцями — це реабілітація поранених.

"Є домовленість про те, що австрійці навчатимуть наших лікарів та ділитимуться досвідом з реабілітації військових. За цими домовленостями відбуватиметься обмін спеціалістами — вони навчатимуть наших лікарів і так само приїздитимуть вчитися сюди", — зазначила вона.

Такі домовленості, за словами Лободи, є і з землею Тіроль, і з Бурґенландом,

Надалі співпрацю з австрійцями на Закрапатті поглиблюватимуть.

Як повідомляв Укрінформ, Австрія займає послідовну позицію із засудження агресивної війни Росії проти України та жорстокі атаки на цивільну інфраструктуру, у зв’язку з чим посла РФ вже 10 разів викликали до австрійського МЗС.

Як повідомляв Укрінформ, Австрія займає послідовну позицію із засудження агресивної війни Росії проти України та жорстокі атаки на цивільну інфраструктуру, у зв’язку з чим посла РФ вже 10 разів викликали до австрійського МЗС.

Фото: Telegram Віктора Микити

www.ukrinform.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *