Зеленський: Допомога США дасть Україні шанс на перемогу

Володимир Зеленський, фото ОП

Президент Володимир Зеленський заявив, що ухвалення допомоги США Україні дасть нашій країні шанс на перемогу у війні.

Пряма мова: «Я думаю, що ця підтримка дійсно зміцнить збройні сили, я молюся, і у нас буде шанс на перемогу, якщо Україна дійсно отримає систему озброєння, яка нам так потрібна, яка так потрібна тисячам солдатів».

Деталі: Відповідаючи на запитання, чи допоможе ця допомога Україні виграти війну, чи лише затягне її, Зеленський сказав: «Це залежить від того, коли ми насправді отримаємо зброю на місцях… Зараз у нас є шанс стабілізувати ситуацію і перехопити ініціативу, і саме тому нам потрібно мати системи озброєння… Щодо конкретних термінів війни, то це залежить від того, як швидко вони (військові – ред.) отримають цю допомогу. Є дуже багато змінних, дуже багато факторів».

Зеленський також відреагував на нещодавні повідомлення про те, що колишній президент США Дональд Трамп, у разі його обрання, чинитиме тиск на Україну, щоб вона віддала частину території Росії в обмін на припинення війни, заявивши: «Чутки та різні плітки, я не вірю в це».

Він також висловив сумнів, що російський правитель Володимир Путін коли-небудь погодиться на таке врегулювання і буде його дотримуватися, зазначивши: «Ви ніколи не можете довіряти Путіну».

Пряма мова: «Стратегія закінчення війни повинна базуватися не на словах, які говорить Путін або інші люди з його оточення, а на чомусь дуже конкретному, на чомусь дуже відчутному в Україні, яка є незалежною і демократичною».

Передісторія:

  • 20 квітня Палата представників США схвалила законопроєкт щодо виділення допомоги на підтримку України на суму близько 61 мільярда доларів.
  • Президент США Джо Байден закликав Сенат швидко затвердити законопроєкт про допомогу Україні і надіслати його «на мій стіл, щоб я міг підписати його як закон, і ми могли швидко відправити зброю та обладнання в Україну для задоволення її термінових потреб на полі бою».
  • Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер заявив, що Сенат голосуватиме за законопроєкт у вівторок, 23 квітня.
  • За даними WP, Пентагону знадобиться менше ніж тиждень після завершення усіх процедур ухвалення відповідного законодавства, щоб доставити частину зброї українським підрозділам.

www.pravda.com.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *