Зеленський повідомив, чого варто очікувати від першого Саміту миру

Зеленський розповів про очікування від першого Саміту миру / скріншот

Президент України Володимир Зеленський повідомив, чого варто очікувати від першого Глобального саміту миру, який відбудеться у червні в Швейцарії. Як передає кореспондент УНІАН, на спільному брифінгу з президентами Литви Гітанасом Наусєдою та Польщі Анджеєм Дудою у Вільнюсі глава держави поінформував, що запросив 12 країн-партнерів Ініціативи трьох морів (Тримор’я) не лише взяти участь у першому інавгураційному Глобальному саміті миру, а й долучити до саміту лідерів інших країн.

«Важливо, аби світова більшість реально своїми діями об’єдналась заради справедливого миру — так само, як усі об’єднані щодо цього у риториці», — сказав Зеленський.

Президент нагадав, що Саміт миру відбудеться у червні. Глава держави сказав, що дата проведення саміту буде оголошена трохи пізніше. Він вірить, що більшість країн цивілізованого світу і тих, які підтримують справедливий мир, братимуть участь у цьому заході.

Відео дня

«Там буде розроблена детальна карта щодо закінчення цієї війни з погляду справедливого миру, ґрунтуючись на резолюціях угод. І після цього цей документ буде опрацьований на технічному рівні. І буде дана можливість у тому чи іншому форматі, все це вирішать на першому саміті, — як змусити Росію до цих кроків, а ці кроки щодо справедливого миру», — наголосив Зеленський.

Окремо він сказав, що якщо не буде допомоги від США, то Україні буде дуже складно.

«Ми будемо втрачати наших людей. Втрачати наших воїнів, абсолютно безцінних. Питання не тільки в територіях, коли хтось розповсюджує такі російські наративи, що питання тільки в території. Питання в людях. А території також для нас важливі. Тому що, якщо ти не відновлюєш своєї територіальної цілісності — то й до тебе немає поваги і до твого суверенітету. І тоді — це заморожений конфлікт. Вже буде питання часу, коли Путін знову повернеться. Тому так важливо, аби усе було згідно закону при повазі до народу Україну, як і кожного демократичного народу, і при повазі до суверенітету нашої незалежної країни», — сказав Зеленський.

Глобальний саміт миру — що варто знати

Стали відомі дати проведення Глобального саміту миру за ініціативою України. Захід відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. На нього запросять представників більше 100 країн світу.

Зокрема, Швейцарія, яка буде господаркою саміту, сподівається прийняти представників більше 120 країн.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Путінська «формула миру»: Медведєв розкрив, як РФ хоче поневолити Україну
  • Єрмак пояснив, чому важливо провести саміт миру якнайшвидше
  • Держдеп відповів на скандальну заяву Папи про білий прапор
  • www.unian.ua

    Leave a Comment

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *