Зеленський відреагував на рішення МКС щодо Шойгу та Герасимова

Зеленський прокоментував рішення МКС щодо Шойгу та Герасимова / фото president.gov.ua

Україна чекає на подальші ордери на арешт від Міжнародного кримінального суду (МКС), що має позбавити Росію відчуття безкарності.

Про це написав президент Володимир Зеленський у Telegram після того, як стало відомо, що МКС видав ордери на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу та чинного начальника генштабу Збройних сил РФ Валерія Герасимова у зв’язку зі скоєнням воєнних злочинів під час вторгнення в Україну.

«Вітаю сьогоднішні ордери на арешт, видані Міжнародним кримінальним судом щодо двох ключових фігур у російському військовому керівництві. Обох звинувачують у скоєнні жахливих злочинів проти цивільних осіб в Україні під час безросудних бомбардувань Росією критичної цивільної інфраструктури в Україні», — написав Зеленський.

Відео дня

Він зазначив, що ці варварські ракетні та дронові удари тривають, вбиваючи людей і завдаючи шкоди по всій Україні.

«Кожен злочинець, причетний до планування та виконання цих ударів, повинен знати, що правосуддя буде здійснене. І ми сподіваємося побачити їх за ґратами», — наголосив глава держави.

Як підкреслив український президент, сьогоднішнє рішення є чітким свідченням того, що правосуддя за російські злочини проти українців неминуче. Воно чітко демонструє, що жодне військове звання чи двері кабінетів не можуть захистити російських злочинців від відповідальності.

«Ми з нетерпінням чекаємо на подальші ордери на арешт, щоб позбавити Росію відчуття безкарності. Відчуття, яке десятиліттями підживлювало російські злочини. Відповідальність — це єдиний спосіб покласти їм край», — прокоментував Зеленський.

Рішення МКС щод Шойгу і Герасимова

На офіційному сайті МКС повідомляється про рішення видати ордери на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу та чинного начальника генштабу Збройних сил РФ Валерія Герасимова. Як зазначається у повідомленні, «існують розумні підстави вважати», що Шойгу та Герасимов «несуть індивідуальну кримінальну відповідальність» за воєнні злочини, які чинила російська армія в Україні — напади на цивільні об’єкти, заподіяння надмірної випадкової шкоди цивільним особам або цивільним об’єктам, злочини проти людяності у вигляді нелюдських дій.

У МКС інформують, що є достатні підстави вважати, що двоє підозрюваних несуть відповідальність за ракетні удари російських збройних сил по українській енергетичній інфраструктурі щонайменше з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року. Протягом цього часу крім того, російські збройні сили завдали великої кількості ударів по численних електростанціях і підстанціях у багатьох місцях в Україні.

www.unian.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *