Журналістка: ВККСУ заблокувала виконання вимог Революції гідності через свій неконституційний регламент

Поки чиновник Адміністрації президента Дмитро Шимків привселюдно навішує ярлики на Громадську раду доброчесності та звинувачує в демарші (зверніть увагу на коменти під цією новиною), инша сторона конфлікту – Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) – порушує Конституції України. Але Шимків цього не бачить. Тому пояснюю чиновникові Адміністрації президента на пальцях.

Стаття 19 Конституції України визначає поле діяльності всіх органів державної влади, зокрема й ВККСУ: “Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”.

ВККСУ не має законних повноважень вказувати Громадській раді доброчесності, як працювати, як оформлювати документи тощо. Однак у ВККСУ написали “регламент”, яким встановлюються вимоги до Громадськії ради доброчесності.

Вчора, 26 березня, на брифінгу ВККСУ (який транслював “5 канал”:) я тричі запитала голову ВККСУ Сергія Козьякова: “Назвіть закон і номер статті, згідно з якої ВККСУ виписала правила роботи для иншого органу – Громадської ради доброчесності”. Він не відповів. Бо нема такого закону.

Через цей “регламент” від ВККСУ Громадська рада доброчесності припинила свою участь у кваліфікаційному оцінюванні суддів. Кваліфоцінювання – це іспит на професійність і доброчесність суддів, що проводиться як реалізація вимоги Революції гідності – вимоги очищення судової системи від негідників і хабарників. Тобто ВККСУ заблокувала виконання вимог Революції гідності через свій неконституційний регламент.

Шимків, звісно, не відповідає за судову реформу. Відповідає її ініціатор – президент Порошенко. І він же гарант дотримання Конституції України.

Із нетерпінням чекаємо від президента відновлення конституційного ладу в Україні й виконання вимог Революції гідності, активним учасником якої був і сам Петро Порошенко.

(голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)