Американські спецслужби вербують людей з Кремля – CNN

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну надало американським спецслужбам можливість вербувати шпигунів Кремля / Фото: Associated Press

Спецслужби США вербують людей з Кремля, які незадоволені перебігом війни.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну надало американським спецслужбам рідкісну можливість завербувати шпигунів Кремля.

Про це йдеться у матеріалі CNN.

«Неприхильність створює для нас унікальну можливість. Ми дуже відкриті для бізнесу», — сказав директор ЦРУ Білл Бернс минулого року під час виступу у Великій Британії. 

ЦРУ опублікувало в соцмережах відеоролики російською мовою, де присутні заклики до патріотизму незадоволених росіян, які мають доступ до інформації, що може бути корисною для США.

«Ці зусилля підкреслюють еволюцію розвідувальної служби, яка історично виконувала свою основну місію протидії загрозам національній безпеці та інформування політиків під завісою таємниці», — пише CNN.

Йдеться також про те, що публікації містили покрокові інструкції для потенційних російських інформаторів: як уникнути виявлення російськими службами безпеки.

«ФБР розпочало подібну роботу, спрямовану на вербування російських урядових джерел у США, включаючи географічне націлювання реклами в соціальних мережах на телефони, розташовані поблизу посольства Росії у Вашингтоні», — пише CNN. 

За словами колишнього керівника відділу ЦРУ, який працює за кордоном Дугласа Лондона, «це пряме звернення є незвичайним підходом, але таким, який може виявитися ефективним для охоплення росіян, у яких небагато можливостей висловити своє невдоволення».

Нагадаємо, військова контррозвідка СБУ у Дніпропетровській області викрила експосадовця одного з підрозділів Повітряних сил ЗСУ на таємному збиранні секретних військових відомостей.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *