25 червня у Люксембурзі відбулася перша міжурядова конференція, присвячена вступу України до Євросоюзу.
Тривалість переговорів з Євросоюзом щодо вступу України може зайняти менше часу, ніж раніше, у випадку з деякими іншими країнами, і цілком реалістична дата — 2030 рік, розповіла посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова в інтерв’ю РБК-Україна.
«Я думаю, що пара років може бути занадто мало. Але досі я бачила в Україні велику рішучість і велику завзятість рухатись швидко. Тому я насправді думаю, що у випадку з Україною це може зайняти менше часу, ніж раніше, у випадку з деякими іншими країнами. Вважаю, що 2030 рік – це дуже реалістична дата», — сказала вона.
Водночас Матернова наголосила, що це не означає, що процес вступу України до Євросоюзу вже незворотний, адже, судячи з минулого досвіду, могли й бути причини для зворотності.
Відео дня
«Ось якщо, скажімо, країна перетворилася на диктатуру, то, напевно, — у житті в цьому сенсі немає нічого незворотного, так? Але якщо ви запитаєте, чи це є твердим зобов’язанням, і чи перебуваємо ми з Україною на шляху до ЄС, то я відповіла б рішучим «так». І насправді це не можна було сказати до повномасштабного вторгнення», — пояснила посол.
Україна в ЄС — останні новини
Як раніше писав УНІАН, нещодавно Рада ЄС погодила початок переговорів про вступ з Україною та Молдовою. Вже 25 червня ЄС розпочав підготовку до міжурядових конференцій з цими країнами.
«Я вдячний Раді ЄС за тверду політичну волю. Ми з нетерпінням чекаємо 25 червня, коли Україна та ЄС проведуть свою першу міжурядову конференцію, яка фактично покладе початок процесу переговорів», — відреагував український президент Володимир Зеленський.
Як відомо, Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року.
Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що до повноправного членства в ЄС Україні залишилося всього три кроки. За його словами, вступ України до ЄС буде подією глобального значення для Європи.