Кубраков назвав єдиний спосіб захистити енергооб’єкти від атак РФ

Фото: міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков (Віталій Носач, РБК-Україна) Автор: Наталія Кава

Такі великі енергетичні об’єкти як ТЕЦ можна захистити лише помістивши їх під землю та посиливши ППО.

Як повідомляє РБК-Україна, про це розповів віце-прем’єр з відновлення — міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков в ефірі телемарафону.

За його словами, цього року енергетична система України краще підготовлена до російських атак. Зокрема фокус захисту був на 2 рівні — від «Шахедів» На думку Кубракова, саме від безпілотників вдалось захистити більшість об’єктів.

«Декілька областей, які зараз піддаються найбільшим атакам — вони живляться саме шляхом трансформаторів, які захищені 2 рівнем захисту. Тобто на ці конструкції вже були не одні атаки і вони витримали їх і я сподіваюсь що і надалі будуть витримувати захист», — розповів він.

Однак він зауважив, що повністю захистити енергооб’єкти можна лише третім рівнем захисту — це будівництво нових підстанцій занурених під землю.

«Це набагато більш складніше. Ми це розробили спільно з Генштабом. Їх військові інженери розробили ці конструкції, чотири країни-партнери надіслали своїх інженерів і ті з самого початку приймали участь у розробці. Це Велика Британія, США, Німеччина і Японія», — розповів він.

Кубраков зауважив, що наразі випробування такого захисту було завершено і воно повністю підтверджує, що такі конструкції можу захистити від ракет будь-якого типу.

Атаки РФ на ТЕЦ і ТЕС в Україні

11 квітня російські війська влаштували черговий масований обстріл по Україні, використавши як дрони, так і ракети, зокрема «Кинджали». Під ударом знову опинилися енергетичні об’єкти у чотирьох областях України.

Зокрема, атакою РФ було повністю зруйновано Трипільську ТЕС, розташовану в Київській області. Донедавна Трипільська ТЕС була найбільшим постачальником електроенергії в Київську, Черкаську та Житомирську області. Згодом з’ясувалося, що через масову російську атаку 11 квітня знищено всю генерацію «Центренерго».

Зокрема, росіяни вдарили по ДніпроГЕС. Найважча ситуація була у Харкові. Місто залишилося без світла, були проблеми з інтернетом, водою, електротранспорт не працює.

В «Укренерго» назвали атаку на енергетику найбільшою за весь час війни. Аварійні відключення ввели у семи областях.

Детальніше про наслідки атаки на ДніпроГЕС та що відомо про саму станцію — у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *