На Миколаївщині зафіксовано збільшення у 3,4 раза захворюваності на лептоспіроз порівняно з минулим роком.
Про це повідомляє Миколаївська міська рада з посиланням на Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, передає Укрінформ.
"Протягом 8 місяців поточного року в Миколаївській області було зареєстровано 17 випадків захворювання на лептоспіроз – це у 3,4 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема у місті Миколаєві лептоспірозом заразилися 8 людей", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що через пізнє звернення за медичною допомогою є летальні випадки. З початку 2024 року у Миколаївській області від лептоспірозу померло двоє людей, у 2023 році також було зареєстровано два летальних випадки.
Лептоспіроз – особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту і навіть спричинити смерть, якщо своєчасно не звернутися по медичну допомогу.
Хвороба передається від тварин до людей. Основним збудником є бактерія Leptospira, яка потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше гризунів, а також худоби, собак і диких тварин.
Зокрема фахівцями лабораторій особливо небезпечних інфекцій Центру контролю та профілактики хвороб, за 8 місяців поточного року було досліджено 69 мишовидних гризунів, серед яких виявлено 12 позитивних результатів на збудника лептоспірозу.
Згідно з дослідженням, основними джерелами (резервуарами) патогенних для людини лептоспір у природних осередках лептоспірозів були хатня миша (83,35), пацюк (16,7%).
Спеціалісти наголошують, що найпоширеніший механізм передачі хвороби – контактний, під час купання і риболовлі в заражених водоймах, сінокосу на зволожених територіях та обробки городу, догляду за хворими й інфікованими тваринами. Також лептоспірозом можна заразитися під час вживання зараженої їжі (молоко, м'ясо) і сирої води з природних джерел.
Бактерія проникає в організм людини через тріщини, порізи або рани на шкірі, а також через слизові оболонки очей, носа та рота.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні за перші п’ять місяців 2024 року було зареєстровано 97 випадків лептоспірозу. Найбільше – у Чернігівській, Закарпатській та Миколаївській областях.
Фото ілюстраційне