Президентка Європарламенту зробила потужну заяву щодо захисту України

Президентка Європарламенту Роберта Мецола на саміті ЄС 21 березня 2024 року / Фото: Associated Press

Європейські партнери України повинні прискорити зусилля, щоб доставити Україні те обладнання, якого вона потребує.

У четвер, 21 березня, президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявила про колективну відповідальність країн Євросоюзу перед Україною, яка діє, як щит для Європи.

Її заяву на пресконференції у Брюсселі за підсумками засідання Європейської ради цитує Укрінформ.

За її словами, європейські партнери України повинні “прискорити та зробити більш інтенсивними зусилля, щоб доставити Україні те обладнання, якого вона потребує”. 

“Прийшов час перейти від риторики до дій… Ми маємо посилити наші санкції, закрити всі прогалини та шляхи для їх обминання. Ми маємо зробити наступний крок у процесі розширення, і використати доходи від російських заморожених активів”, — заявила Мецола. 

Президентка Європарламенту також вважає, що автономні торговельні заходи, так званий “економічний безвіз” для України мають бути продовжені, але з врахуванням зхисту інтересів європейських фермерів та внутрішнього ринку.

За словами Роберти Мецоли, цю узгоджену позицію Європейського парламенту вона дуже чітко довела до лідерів країн Євросоюзу, а напередодні — прем’єр-міністру України Денису Шмигалю.

Нагадаємо, у Європі парламент і Рада досягли попередньої домовленості про продовження заходів лібералізації торгівлі для України під час агресивної війни Росії.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *