Росіяни поширюють фейк про закриття на Сумщині понад 40 шкіл через брак грошей

Центр протидії дезінформації викрив маніпуляцію російської пропаганди про те, ніби в області наступного року закриють більше 40 шкіл через недостатнє фінансування.

Про це Центр протидії дезінформації повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

"Ворожі Tелеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році буде закрито 41 школу в 20 громадах у зв'язку з відсутністю фінансування. Також пропагандисти повідомляють, що для проведення мобілізації в регіоні за розпорядженням очільника Сумської ОВА штат адміністрації збільшили на 7 осіб. Насправді це маніпуляції", — йдеться в повідомленні.

Як пояснили в ЦПД, йдеться не про закриття, а про реорганізацію закладів освіти, в яких навчається менше 45 учнів. Це передбачено постановою Кабміну, яка була затверджена в березні: з 1 вересня 2025 року державна освітня субвенція не буде виділятися на школи, в яких навчається менш як 45 учнів.

За словами директорки Департаменту освіти і науки Сумської ОВА Вікторії Гробової, сьогодні в області в 41 закладі навчається менш як 45 дітей, трапляється — по 1-3 учнів у класі.

"Збільшення штату ОВА ж відбулося з метою удосконалення структури обласної військової адміністрації та жодним чином не пов’язане з організацією проведення мобілізації", — додали в ЦПД. 

Як повідомляв Укрінформ, ворог запустив фейк про наступ на Сумщину з Росії. Водночас в ОВА запевнили, що наразі на кордонах області не фіксується ударних угруповань військ РФ.

www.ukrinform.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *