Російський сигнал щодо обміну Сенцова

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що йому нічого не відомо про плани обміну Олега Сенцова на засуджених у США росіян Віктора Бута й Костянтина Ярошенка та заарештовану Марію Бутіну. Власне, ніякої іншої реакції від Кремля ніхто й не очікував.

Але вважати, що версія про обмін, яку виклала “Новая газета”, – такий собі фантастичний сценарій і про цей сценарій нічого не знають в Кремлі – є принаймні наївним.

Уже доводилося зауважувати, що Путін зовсім байдужий до долі Сенцова, й головна мета російського президента – використовувати голодування українського заручника у власних інтересах. Причому можна використовувати як звільнення, так і загибель Сенцова – головне, щоб це позначалося на позиціях чинної української влади й посилювало позиції на майбутніх виборах в Україні сил, із якими російський президент розраховує домовитися про відновлення свого впливу в “бунтівній провінції”.

Ідея про обмін Сенцова на російських громадян, які засуджені в США, цікава для Кремля не тим, що вона допомагає звільнити Бута або Ярошенка – хоча зрозуміло, що ці особи, вмонтовані в російську мафіозну вертикаль, мають для Путіна як для ватажка мафії самостійну цінність. Найголовніше – продемонструвати “маріонетковість” українського керівництва, те, що з ним не потрібно ні про що домовлятися, що всі рішення ухвалюють у Вашингтоні.

В уявленні Кремля Сенцов не може бути потрібен українцям просто тому, що ніяких українців не існує в природі, є лише “бунтівники”, які не хочуть визнати, що вони “росіяни”, й “керує” ними Вашингтон. Й оскільки поки що немає змоги “звільнити” їх від “американської окупації”, Росія змушена домовлятися з “окупантом”. Зокрема і про долю “терориста”, доля якого є такою важливою для “окупанта”. Якщо дійсно є такою важливою – нехай звільнять справжніх пацанів. Ну й Бутіну, щоб не наговорила зайвого. Все просто. Й очевидно, що з Порошенком не варто про це розмовляти, а треба з американськими “кураторами” української влади. Такий сигнал.

Путін пошився в дурні

Те, що цей сигнал може бути не зрозумілим ані українцям, ані американцями, Путінові просто не спадає на думку. Путін – як і переважна більшість його співвітчизників – дійсно впевнений, що українці просто прикидаються “неросійськими”, щоб подобатися американським “господарям” і Заходові. Тому й говорять на своєму смішному діалекті та прославляють Петлюру з Бандерою, а не Сталіна й Путіна. Путін дійсно впевнений, що тепер Україною керують з американського посольства, як до 2014 року управляли з російського. А як інакше?

Ось саме тому, що ця обмежена неосвічена людина разом зі своїми не менш неосвіченими шанувальниками не розуміють, як може бути інакше, Сенцов його й перемагає. Тому що не грає і тому що живе в реальному світі – хоча Путінові та його вертухаям так не здається.

(Еще нет голосов, оставьте первым)