Клопотання прокуратури про продовження арешту нардепа Надії Савченко направили на повторне визначення слідчого судді.
Таке рішення у вівторок ухвалив Шевченківський райсуд Києва.
«Клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою… направити керівнику апарату Шевченківського районного суду міста Києва для визначення слідчого судді», – оголосила суддя Оксана Хардіна.
Під час засідання обвинувачення заявило відвід судді Олени Мєлєшак, яка мала розглядати продовження арешту.
Прокурор вважав, що під час визначення слідчого судді «порушено правило… щодо автоматизованого розподілу справ». Підставою стало те, що суддя в день розподілу перебувала у відпустці.
Клопотання обвинувачення задовольнили, тому тепер потрібно заново визначити суддю, який вирішить, чи продовжувати Савченко арешт.
Водночас, строк запобіжного заходу нардепа спливає 13 липня.
Під час засідання її захист також оголошував відводи іншій судді та прокурору, які не були задоволені.
Надію Савченко затримали 22 березня у Верховній Ради після того, як парламент зняв із неї недоторканність.
Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.
Сама народний депутат відкидає звинувачення і стверджує, що вела розмови про організацію терактів, аби ввести в оману владу – і осміяти її.
23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Савченко у вигляді тримання під вартою до 20 травня без можливості внести заставу.
Захисники Савченко подали апеляцію на це рішення. Але апеляційний суд залишив Савченко під вартою.
Слідство призначило 13 експертиз зброї, боєприпасів, вибухових речовин, відео- та аудіоматеріалів, виступів і публічних закликів, зокрема й комісійну судово-психологічну експертизу щодо Савченко.
Надія Савченко пройшла тестування на поліграфі.
11 травня від Савченко пішли її обидва адвокати – Олег Соловей та Дмитро Бугай.
На суді 14 травня Савченко заявила, що відмовилась від 4 адвокатів: Солов’я, Бугая, Грищенюка та Шадріна і попросила державного адвоката. Їй надали адвоката Юлію Ткач.
Їй загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.
Читайте також: Ігри в тероризм. Що інкримінують Савченко
«Рада – сатанинський вертеп. Депутати – родина виродків». Найяскравіші цитати Савченко