Синод ПЦУ під головуванням Блаженнійшого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України ухвалив рекомендації щодо святкування Великодня під час карантину.
Зокрема, ПЦУ не проводитиме спільних посвячень великодніх страв та верби у храмах та у прихрамових територіях щоби не допускати скупчення людей, а відвідування кладовищ у поминальні дні перенесено на 6 червня.
“Зовнішні обмеження болюче сприймаються суспільством, а обмеження у можливостях звершення богослужінь – також болюче сприймаються віруючими, особливо у час Страсної седмиці та Великодня. Разом з тим в Україні вже набули розголосу та сприяли посиленню суспільних негативних настроїв низка фактів, коли окремі релігійні діячі, що публічно легковажили правилами карантину під час його запровадження, самі були уражені хворобою і ті рішення, які не хотіли прийняти з власної волі, були вимушені прийняти через спалах хвороби.
Обираючи між повним закриттям храмів та забороною на проведення богослужінь, як це є зараз в багатьох країнах, та обмеженою карантинними приписами можливістю звершувати богослужіння – для блага повноти Помісної Церкви, турбуючись як про тілесне, так і про духовне здоров’я вірних і всього суспільства, розсудливим є прийняти останнє”, – зазначили у ПЦУ
Під час богослужінь у храмах можуть бути священнослужителі, віряни, співці тощо, але разом їх може бути не більше 10 осіб. Поза богослужіннями у великих храмах одночасно не можуть бути більше двох людей, а у невеликих – не більше однієї.
Синод закликав мирян залишатися вдома та долучатися до молитви та богослужіння онлайн.
“Перебуваючи вдома та долучаючись до богослужіння з допомогою трансляції, вірні повинні слухати богослужіння і звершувати молитву перед іконою, перебуваючи у домі як у храмі, додержуючи звичайних правил участі у храмовому богослужінні, не допускати ставлення до трансляції богослужіння лише як до перегляду видовища”, – йдеться у рішенні Синоду.
Однак, на підставі роз’яснень Нацполіції, з дотриманням вимог, у позабогослужбовий час не відмовлятимуть мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами у їх задоволенні.
У малих населених пунктах Синод ПЦУ доручив інформувати мирян щодо проведення освячення великодніх страв біля місць проживання – на вулиці поруч з будинком чи на подвір’ї, з дотриманням “соціальної дистанції”;
При індивідуальному освяченні великодніх страв біля місць проживання вірних не допускати їхнього скупчення та контролювати дотримання загальних норм карантину.
Синод постановив організувати, за домовленістю з відповідними закладами, завчасне освячення великодніх страв у місцях їхнього виробництва та продажу, з проханням, щоби під час придбання віряни були письмово інформовані, що їхні страви вже освячені.
Також Синод рекомендував священнослужителям і церковнослужителям, які досягли віку 60 років, дотримуватися загальних обмежень, якщо їхні обов’язки на час карантину можуть виконувати інші священнослужителі.
Виходячи із загрози пандемії коронавірусу президент Володимир Зеленський раніше закликав глав церков усіх конфесій проводити богослужіння без присутності віруючих, щоб не створювати скупчення людей.
Великдень у християн східного обряду в 2020 році припадає на неділю, 19 квітня, а у християн західного обряду — на 12 квітня.
(Еще нет голосов, оставьте первым)