Як друзі допомагають Україні долати наслідки повеней
Коли стало очевидним, що негода на Прикарпатті набуває катастрофічних масштабів, я негайно дав доручення нашим посольствам і представництвам при міжнародних організаціях звернутися до ЄС, НАТО та держав-партнерів за терміновою підтримкою України у боротьбі зі стихійним лихом.
Питання було на контролі Президента України Володимира Зеленського та прем’єрміністра Дениса Шмигаля, яким я регулярно доповідав про залучення допомоги.
Відгук друзів був миттєвим. ЄС майже негайно активував для України Механізм цивільного захисту, а низка країн відреагували і поза ним. Це зразковий приклад солідарності Євросоюзу з Україною.
Особливі почуття викликали два літаки Військово-повітряних сил Італії, які приземлилися цього тижня у Львові з гуманітарним вантажем. У важкому для обох країн 2020 році дружба Італії та України пройшла випробовування вірусом і водою.
Уряд Італії надіслав пожежні рукави, захисні каски, гідрокостюми, бензопили, каркасні намети, високоякісні мотопомпи , пересувні електростанції з кабельною мережею та освітлювальною щоглою, надувний човен з двигуном. Допомога на загальну суму майже 360 тисяч євро передана для потреб постраждалих від повеней районів Івано-Франківської області.
Молдова доставила бензопили, генератори, мотопомпи, мішки для укріплення берегів. Допомога на загальну суму у майже 50 тисяч євро надійшла до Чернівців 27 червня.
США виділили 100,000 доларів на подолання наслідків повені.
Ізраїль закупив 25,000 пляшок питної води для населення, намети та спальники, які доставив до Івано-Франківської області.
Угорщина – під час візиту Петера Сійярто до Києва варто було лише українській стороні запропонувати задіяти для ремонтів багатонаціональний інженерний батальйон «Тиса» (Україна, Угорщина, Словаччина, Румунія), як вже наступного дня мій угорський колега публічно підтримав цю ідею.
Словаччина у рамках Механізму цивільного захисту ЄС миттєво відреагувала, повідомивши про готовність Міністерства внутрішніх справ Словаччини передати ДСНС України обладнання для ліквідації наслідків повені на загальну суму у понад 80 тисяч євро.
Швеція – вчора пізно ввечері до Івано-Франківської області прибули шведські фахівці і допомога, зокрема, 1,2 кілометра бар’єра від повеней, 250 шлангів та ін.
Данія сьогодні надіслала літак до Львова із допомогою для українських рятувальників, яка включає каски з ліхтарями, рятувальні троси та два спеціальних дрони. Це обладнання з міжнародного логістичного хабу пожежно-рятувального центру DEMA у місті Хернінг.
Я дякую всім нашим друзям, які простягнули руку допомоги у важку хвилину! Солідарність у важкі часи не забувається, вона надовго залишається у серцях людей і країн.
(Еще нет голосов, оставьте первым)