Україна має намір закрити небо ЄС для росіян і білорусів

Український політик зазначив, що з партнерами обговорили закриття транзиту для будь-яких перельотів до Росії та з Росії / фото УНІАН

Україна запропонувала запровадити заборону на авіаційний транзит до Російської Федерації та Білорусі. Мета ініціативи полягає в тому, щоб російський бізнес і туристи не могли використовувати небо Європейського союзу для свого комфорту.

«Наша ідея полягає в тому, щоб російський бізнес і російські туристи не могли комфортно використовувати небо ЄС. Небо закрите ЄС для російського флоту, але ми обговорили з партнерами закриття транзиту для будь-яких перельотів у Росію і з Росії», — заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі телемарафону.

Водночас він зазначив, що такий крок створить проблеми в логістиці для Москви, здороживши її, а також завдасть дискомфорту росіянам.

«Ми будемо наполягати на таких санкціях. Переконаний, що наші партнери з Литви, Естонії та Латвії підтримають нашу пропозицію. Будемо працювати в цьому відношенні з Єврокомісією», — підсумував український прем’єр.

Позиція Литви у війні проти Путіна: унікальне інтерв’ю одразу з двома прем’єр-міністрами

Проблеми з авіацією РФ через санкції — останні новини

У лютому в Росії зафіксували кілька авіапригод із літаками Спеціального льотного загону «Росія», який забезпечує перевезення посадових осіб, представників спеціальних служб і Збройних сил РФ.

Крім того, в Росії половина навчальних літаків у льотних училищах Росавіації вийшла з ладу через санкції, що призвело до величезних затримок у випуску пілотів цивільної авіації. Якщо ситуація не зміниться, то в Росії «не буде кому літати» на магістральних повітряних суднах.

www.unian.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *