Зеленський розповів, скільки ще безпекових угод готує Україна

Зеленський розповів про безпекові угоди / фото president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський зазначив, що Україна готує до підписання ще сім двосторонніх угод про співпрацю у сфері безпеки, у тому числі зі США.

Як повідомив глава держави у вечірньому зверненні до українців, сьогоднішній день був присвячений міжнародній роботі і результатам, які потрібні Україні у травні та червні.

«Ми готуємо ще сім нових безпекових документів для нашої держави – двосторонніх безпекових угод», — наголосив Зеленський.

Відео дня

Зокрема, ведеться підготовка над підписанням безпекової угоди зі США. «Зброя, фінанси, політична взаємодія – сьогодні працював із командою щодо конкретних деталей цих документів, і стосовно деяких із них уже є попередній текст угод. Кожна з них підтримає нас і цього року, і в наступні роки – безпекова архітектура на час до вступу в НАТО», — відзначив президент.

Як зазначив Зеленський, проекти угод наповнюються «сильнішими можливостями для України та для нашої спільної з партнерами безпеки».

«Зрозуміло, що особливий пріоритет – усьому, що дасть більше захисту від російського терору», — додав президент.

Також Зеленський розповів, що у питанні європейської інтеграції до Євросоюзу, багато залежить саме від української активності.

«Україна вже повністю реалізувала свою частину зобов’язань, щоб у цьому червні фактично розпочати переговори щодо вступу. Працюємо, щоб не було затримок чи непорозумінь із боку Євросоюзу. Всі деталі, усі кроки, усі аспекти комунікації – готуємо разом із командою наших міжнародників», — повідомив Зеленський.

За його словами, у цьому році треба втримати ситуацію й досягти нових цілей у кожному зі стратегічних напрямів.

«Євросоюз, фактичний старт переговорів, наше зближення – це один із таких напрямів», — додав президент.

Окрім того, як повідомив Зеленський, продовжується робота над підготовкою до Глобального саміту миру, який здатен розпочати реальний рух до справедливого миру.

«Готуємо цей Саміт і такий рух. Разом зі швейцарською стороною. Сьогодні узгодили фінальні штрихи, а також максимально активно працюємо для того, щоб на Саміті було якнайбільше лідерів та країн. Це принципово. Світ може зупинити будь-якого агресора. Якщо буде діяти в єдності та за правилами більшості – жодна агресія не витримає справді глобального тиску. І ми всі разом маємо примусити Росію до миру», — наголосив Зеленський.

Він зазначив, що найближчими тижнями буде багато, зокрема й непублічної роботи з партнерами, щоб Саміт був справді наповненим.

Безпекові угоди України

Україна уклала вже дев’ять двосторонніх безпекових угод, а саме: з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією та Латвією.

Наприклад, в угоді з Британією сказано, що Британія надасть Україні необхідну допомогу швидко і невідкладно, у тому числі сучасну зброю для відбиття агресії на суходолі, у морі та у повітряному просторі, для відбиття російської агресії. 

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що майбутня угода про співробітництво у галузі безпеки між Україною та США має бути не гіршою за меморандум між Америкою та Ізраїлем, який отримує ефективну допомогу в разі загрози з боку Ірану.

www.unian.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *