Лідер Китаю Сі Цзіньпін своїм турне хоче витіснити США з Європи, – Мусієнко

Експерт назвав мету візиту лідера Китаю до Європи / фото ua.depositphotos.com

Деякі країни Європи та світу вважають, що США відійшли у внутрішню політику і намагаються цим скористати. Про це заявив в ефірі телемарафону військовий та політичний експерт Олександр Мусієнко, комнетуючи заплановану поїздку лідера Китаю до Європи.

«Китай зараз намагається запропонувати певний проект зв’язків з Європою без США, і встановлення цих зв’язків, як торгівельних, так і безпекових. У Сербії багато економічних проектів. І це ледь не єдина країна Європи, яка купує в Китаю системи ППО. Там свої інтереси, доволі серйозні. А з Парижем усе зрозуміло – Макрон заявляв про стратегічну автономію, неможливість бути васалами США», – пояснив експерт.

На його думку, Франція поспішила з такою позицією, оскільки думала, що Вашингтон наразі не цікавить зовнішня політика.

Відео дня

«Німеччина ж дотримується вектору на стратегічний діалог з Вашингтоном… Але для нас це корисно, нехай змагаються у тому, хто більше може підтримати Україну. І навіть нові заяви Макрона про дебати щодо політики ядерного стримування РФ – вони теж корисні, адже це підіймає ряд питань, як протидіяти РФ», – зазначив експерт.

Візит Сі Цзіньпіня в Європу: що відомо

Напередодні Bloomberg повідомив, що президент Китаю Сі Цзіньпін відвідає Європу вперше приблизно за п’ять років на тлі зростання напруженості у відносинах із Заходом з низки питань, включно з торгівлею, звинуваченнями у шпигунстві та підтримкою Пекіном Росії.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Китай справді може допомогти відновити мир для України. Таким чином він прокоментував зустріч китайського лідера з канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

www.unian.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *