У Вінниці здали в експлуатацію 9-й будинок збудований у рамках програми «Муніципальне житло»

У Вінниці завершилося будівництво ще одного багатоповерхового житлового будинку у рамках програми “Муніципальне житло”. Будинок розташований по вулиці Маяковського, 138. Зазначається, що це перший будинок із двох 10-поверхівок, які тут будуються. Як повідомляють у пресслужбі Вінницької міської ради, у цих двох будинках передбачено по 80 квартир, з яких 122 однокімнатних та 38 двокімнатних.


Традиційно новосельці отримували ключі від муніципального житла під час урочистої церемонії. Однак, цього року, у зв’язку із карантинними заходами, власники житла отримали ключі в офісі забудовника.

Сьогодні, 21 травня, мер міста Сергій Моргунов оглянув квартири у муніципальному будинку та поцікавився враженнями новосельців. Він зазначив, що програма “Муніципальне житло” діє у місті вже 11 років. Свого часу її ініціював Володимир Гройсман. За ці роки 775 сімей змогли покращити свої житлові умови завдяки муніципальній програмі. Квадратні метри у таких будинках залишаються найдешевшими у місті. Зокрема, вартість 1 м кв. у зданому новозбудованому муніципальному будинку по вул. Маяковського склала 10 930 грн, у другому будинку, що ще будується, – 12 000 грн/м.кв.


“Перший будинок за цією програмою ми побудували на Вишеньці, коли ще Володимир Гройсман був міським головою. Наразі ми здаємо дев’ятий будинок і будується десятий. За нашими вимогами житло має бути якісним, адже на первинному ринку житла багато пропозицій. Важливо, що забудовник відповідально виконував свою роботу, відгукувався на пропозиції майбутніх мешканців цього житла, головне, що люди задоволені результатом. Програма «Муніципального житла» в першу чергу направлена на працівників бюджетної сфери – вчителів, лікарів, соціальних працівників, учасників АТО та ООС та інших. Це широкі можливості для людей, які не мають змоги купити житло на комерційному ринку. З кожним роком ми розширяємо коло учасників цієї програми. В районі “Поділля” ми продовжимо реалізацію програми “Муніципального жита”. В цьому мікрорайоні ми збудуємо два будинки й дитячий садочок”, – розповів міський голова.


Одним із власників квартир став старший лейтенант 2-го пожежно-рятувального загону  Артур.

“Власне житло я чекаю другий рік. Живу у цьому районі з батьками. Вони мені власне й допомогли придбати квартиру. Почув про програму “Муніципальне житло”, що тут якісно будують й найдешевші квадратні метри у Вінниці. Вже знаю, що буде в якій кімнаті, планую збільшити кухню. З балкона відкривається чудовий краєвид на місто”, – поділився своїми враженнями Артур .


Скористався участю у муніципальній програмі й лікар-хірург лікарні швидкої медичної допомоги Віталій . Довго підходив до вибору майбутнього житла, але зупинився саме на пропозиції від міста. Поки родини у Віталія немає, але зазначає, що, коли є власна оселя, вже можна будувати плани на майбутнє.


Як зазначив забудовник Степан Стукан, на самому початку будівництва стояло завдання — зробити якісне, дешеве житло. Щоб житло мало марку муніципального, проте по якості не поступалось іншим квартирам, які будуються у місті. На сьогодні це вдалось зробити. Другий будинок планують завершити вже восени цього року.


Загалом за період дії програми “Муніципального житла” в експлуатацію введено 9 житлових будинків:

  • . Келецька , 128а (І об’єкт Програми);
  • вул. Смірнова – I пров.Український, 23/6 (II об’єкт Програми);
  • пров. Щорса, 18а (III об’єкт Програми);
  • група з трьох житлових будинків на вул.Чехова, 9а-в (IV об’єкт Програми);
  • два пускових комплекси на вул. П.Запорожця, 4 (V об’єкт Програми);
  • вул. Маяковського, 138, І черга (VI об’єкт Програми).


Поліпшили житлові умови 775 вінницьких родин, з яких переважну більшість складають працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи та молодь.

Наступним, сьомим об’єктом Програми, визначено – “Нове будівництво багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованим дитячим садочком між будинками по вул. Зодчих, 36-40”.

(Еще нет голосов, оставьте первым)