USD28.2033

За які борги можуть не випустити за кордон

За які борги можуть не випустити за кордон

За 6 місяців 2019 року у Державній міграційній службі України видали понад 2 мільйони біометричних закордонних паспортів. Українці прагнуть пізнавати нові країни, відпочивати на закордонних курортах, подорожувати по історичних місцях світу. Проте не варто забувати про борги, що залишаються в Україні. Адже такого задоволення, як закордонні подорожі, можна позбутись, якщо маєте значні борги.

Про які саме борги йдеться? Це можуть бути непогашені банківські кредитні платежі, борги по аліментах чи навіть комунальні платежі.

Пунктом 5 частиною першою статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» встановлено, що громадянину України може бути тимчасово обмежено у виїзді за кордон, зокрема, якщо він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, – до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів.

Механізм реалізації цього права виконавцем передбачений статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження», яким закріплено право виконавця у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України до виконання зобов’язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.

Як перевірити, чи заборонено Вам у виїзді за межі країни?

Державна прикордонна служба України надає таку інформацію за письмовим запитом із зазначенням таких реквізитів:

  • прізвище, ім’я та по батькові;
  • місце проживання (місце перебування);
  • реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає звернення (запит) (для фізичної особи-заявника), а у разі звернення представника фізичної особи – за наявності письмової згоди від особи, стосовно якої запитується інформація.

Таке звернення необхідно подавати особисто або направляти письмово на адресу головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (поштова адреса: вул. Володимирська, 26, Київ, 01601).

Читайте также:

Оформление пенсии в смартфоне: Зеленский поручил запустить мобильное приложение

Що стосується аліментних зобов’язань, то розробленими Мін’юстом пакетами законів #ЧужихДітейНеБуває були введені нові санкції проти злісних боржників. Так, якщо заборгованість зі сплаті аліментів становить більше ніж 4 місяці (3 місяці для батьків важкохворої дитини), державний виконавець виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника в його правах щодо:

  • виїзду за кордон;
  • керування транспортними засобами;
  • користування зброєю;
  • полювання.

Також були встановлені штрафи за несплату аліментів. Так, наприклад, у випадку заборгованості понад 1 рік сплачується штраф у розмірі 20% від суми заборгованості; понад 2 роки – 30%; більше 3 років – 50% від суми боргу.

Читайте также:

Захватчики собираются строить в оккупированному Крыму сомнительные УДК

Більше того, боржник, який має заборгованість зі сплати аліментів більше чотирьох місяців (3 місяці для батьків важкохворої дитини), не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України на строк до одного місяця та більше з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей (за умови, якщо місце проживання дитини підтверджено судом або рішенням органу опіки та піклування та за наявності довідки про заборгованість зі сплати аліментів).

Але подекуди трапляються випадки, коли боржник із різних причин може не знати про свій борг,  а дізнається про це вже у пункті пропуску через державний кордон України. Тому, щоб уберегти себе від неприємних сюрпризів, раджу перевірити себе у Єдиному реєстрі боржників.

Коли можна скасувати обмеження у виїзді за кордон?

Тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України знімається у разі винесення виконавцем постанови про закінчення виконавчого провадження або постанови про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду особи з України. Тож для цього Вам варто погасити борг у повному обсязі.

Проте, хочу зауважити, що якщо Ви вважаєте дане обмеження неправомірним, його можна оскаржити.

У разі якщо Вас було тимчасово обмежено у праві виїзду за межі України на підставі ухвали суду, то, відповідно до статті 441 ЦПК України, Ви можете звернутися до суду з вмотивованою заявою про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України. Суд розглядає заяву у десятиденний строк із дня її надходження. Відмова суду у скасуванні тимчасового обмеження не перешкоджає повторному зверненню з такою самою заявою у разі виникнення нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування такого обмеження.

Якщо Вам потрібна додаткова правова консультація чи допомога у складанні заяв, звертайтесь до адвокатів Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги 0800 213 103.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Подстава для Путина: у Суркова большая проблема

Из-за Украины плетут заговор – блогер

Холодный душ: почему резолюция ООН вызвала бурю негодования захватчиков и крымских коллаборантов

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення перенесла повне вимкнення аналогового мовлення

Уроки украинского: Зеленский устный и письменный

В “Украинской правде” шокированы озвученной МВД версией убийства Шеремета

Одесская трагедия: как предотвратить катастрофы

Госкино дает почти 23 миллиона на приключенческий детектив “Лемберг”

Модернізація Мінських угод: чи зможе “мертвий документ” запрацювати?

Зеленский анонсировал повышение пенсий в зависимости от возраста

Україна визначилась щодо нових ділянок для розведення сил на Донбасі – Пристайко

“Это ахиллесова пята”. Зеленский назвал основную неудачу в Париже

Роман Кинга “Темная половина” снова экранизируют

Армія, мова, віра: після Парижа Зеленський не має альтернативи

Ушел из жизни выдающийся украинский конструктор космических ракет

У Нацполіції назвали 5 підозрюваних у справі щодо вбивства Шеремета

Подозреваемых в убийстве Шеремета трое, а не пятеро – МВД

Госкино поддержит производство документальных фильмов “Свадебное наследие” и “UKE”

YouTube усилит борьбу с оскорбительным контентом

Рада приняла в первом чтении закон о киберзащите информации